​יהושע אנגלמן

אנו מחפשים תורמים/ספונסרים לשם הוצאת ספר שיהושע שוקד על כתיבתו בימים אלו. אם את/ה מעוניין לתרום, אנא צור קשר באימייל:        sy.engelman@gmail.com


We are looking for Donors / sponsors for the new book Yehoshua is writing this days.    if you are interested, please contact us at:     Sy.engelman@gmail.comחייג עכשיו: 052-6844655
כתובת: שח"ל 55 דירה 1 ירושלים, דוא"ל: sy.engelman@gmail.com  טלפון': 0526-844655

זוגות ממליצים: 

מתוך אתר "mit4mit"  

http://www.mit4mit.co.il/providerHP.php?pro=25187

 

"... מאוד אהבנו את המשמעות שיהושע מביא איתו לטקס, מה שהתחיל כבר בפגישה לפני החתונה- שהיתה בפני עצמה חויה.
מאוד רצינו שהחתונה שלנו לא תהיה רק מסיבה ושהחופה תהיה משהו משמעותי וזה באמת היה ככה בזכות יהושע. הדברים שהוא אמר ריגשו אותנו ואת האורחים והפכו את הטקס למשהו אישי, רוחני ומיוחד".  "...כבר בפגישה לפני החופה, פגשנו בנועם הפנים של הרב, ובפתיחות שלו, הוא שוחח איתנו ורצה לדעת מה הרצונות שלנו, איפה הקשיים שלנו ואיך אנחנו מדמיינים את החתונה ואת החופה, ולאחר מכן הציג לנו את איך שהוא מדמיין את החופה ושאל לדעתנו.

התקשרנו אליו עוד מס' פעמים, עם שאלות ועם ספקות, והוא הרגיע ותמך, והיה בשבילנו כל הזמן עם מאור פנים ומתוך שמחה אמיתית.
הרב יהושע הוא גם מוסיקאי, החלטנו במשותף שאנחנו רוצים שהוא ילווה את החופה בנגינה ובשירה, וזה היה מרגש ומדהים, עם הקול השקט ומלא הכוונות שלו, עם הנגינה המתוקה, כל הקהל הצטרף לשירה ולתפילה.
המון אנשים, חילוניים ודתיים, אמרו לנו אח"כ שזו אחת החופות המרגשות שיצא להם לחוות... וכמובן, שגם בשבילנו היא הייתה מרגשת, מדהימה, מעוררת ושמחה.
במהלך החתונה, ההורים שלי ביקשו מהרב שיעלה וישיר עוד כמה שירים, הוא שר כמה שירים שקטים מהמקורות, הקהל היה שקט ומחושמל, וההתרגשות הייתה רבה.
."לכל הזוגות שמחפשים חופה רוחנית ובעלת משמעות, אנחנו ממליצים בחום על הרב יהושע.


"הרב אנגלמן הוא איש נדיר- רגיש, איכפתי, נעים הליכות וצנוע.
הגענו אליו דרך קרובת משפחה שלו שהבינה מה אנחנו מחפשים -
רב שלא יהיה הסטנדרט שמאד מאד מעיק בעינינו.
יהושע היה ממש אחר מהסטנדרט- הוא הקשיב לנו בשמחה, יעץ ובעיקר הבין שהכלה הדעתנית הזו, צריכה מקום משלה לעצב את הטקס שלה והוא איפשר זאת בשמחה רבה.
הטקס לווה במוזיקה שניגן הרב אנגלמן, שהוא גם מוזיקאי. הדעה הרווחת בסופו היתה שזה היה טקס אישי מאד,
ולא מעט דעות על התרגשות בקהל נשמעו...
הרב אנגלמן ידע לשים את היחודיות שלנו כזוג במרכז והתוצאה היתה נעימה מאד לכולם כולל אותנו."

                          

"התלבטנו זמן רב האם ובאיזה אופן לערוך את הטקס, וכבר בשיחתנו הראשונה עם יהושע, הרגשנו שיש מי שמקשיב לנו, ואף יכול לחדש לנו.
נהנינו מהפגישות הנעימות, המלמדות ובעיקר הסובלניות, שלפני החתונה.
יהושע ערך עבורנו טקס נישואין מקסים, אישי, מרגש, מפתיע ואפילו רומנטי, בו היה שותפים גם כל אורחינו.
יהושע ליווה את הטקס בשירה ונגינה על הגיטרה וצירף אליו את כולם (מוסיקה עברית וניגונים מהמסורת).
חשוב לציין את המקום המיוחד שקיבלו הנשים בחופה, ושעזר לי גם להתחבר לטקס הדתי.
אכן היה טקס מיוחד, כך הרגשנו, כך הרגישה המשפחה הקרובה לנו וכך הרגישו כל האורחים עמם דיברנו (שרבים מהם ביקשו מאיתנו את פרטיו). קיבלנו עבורו אין סוף מחמאות (בין היתר אנשים מציינים כי יהושע נשמע כמו מתי כספי או לאונרד כהן :-).
אין לנו מילים.""אתחיל מהסוף - אחרי החתונה קיבלנו כל כך הרבה תגובות חיוביות על הרב, שזה פשוט בלתי יאמן. כולם זכרו אותו וביקשו את המספר שלו. אנשים אף דאגו לבוא אליו אחרי החופה ולומר לו עד כמה הופתעו מהחופה המיוחדת.
כל התהליך איתו היה מאוד מסודר, לא הכניס לנו לראש יותר מדי נהלים והנחיות. נתן רק כמה דגשים שחשוב שיהיו בחתונה יהודית וכל השאר "לפי רצונכם והרגשתכם".
בחתונה עצמה, שר לנו מספר שירים משיר השירים וכל הקהל השתתף בשירה.
הייתי בהרבה חתונות והיה חשוב לי שלא יהיה רב "משעמם" או "מזמזם תפילות". 
כאדם, תמיד דיבר איתנו בגובה העיניים ודאג להדגיש שהדת באה ליעץ ולא להגיד תשובה של "כן או לא". לכן, גם בחופה יש כמה כללים בסיסיים וכל השאר נתון לשיקול דעתנו ולפי האישיות שלנו. נתן לנו את מלוא המרחב".להזמנות :
יצחק   0526844655